Prima pagină MULTIMEDIA Jocuri Jocuri multiplayer gratuite

Cum poti sa castigi obiecte gratis in Metin2

Discuții despre MMO, MMORPG, MMOFPS Free to Play

Cum poti sa castigi obiecte gratis in Metin2

Mesaj necititde TheKingOfSpeed » Lun 23 Ian 2012 11:24 pm

Salut ! Am observat ca aproape tuturor de pe forum nu le place Metin2, spunand ca are o grafica oribila etc, dar m-am gandit ca poate ajut pe cineva, asa ca...

Din 17 ianuarie 2012 exista o tombola in Metin2 din care poti castiga de la lucruri dese si putin folositoare pana la lucruri rare, scumpe si foarte folositoare.

_________________________________________________________________________________________

Cum intru in tombola ?

Dupa ce te loghezi in joc, deschizi magazinul de obiecte ( Item-Shop ) de la moneda care se roteste in coltul de stanga jos si apoi apesi pe "La Tombola".

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Apoi trebuie sa apesi butonul "Colecteaza" pentru a vedea ce ai castigat.

Imagine

Dupa aceea o sa vedeti obiectul castigat pe ziua de azi. Spre norocul meu, am castigat un Pergament Binecuvantat. ( Elimina riscul distrugerii unui obiect daca imbunatatirea sa nu iti reuseste. In acest caz calitatea sa se va diminua cu 1. )

Imagine

Unde gasesc obiectul castigat ?

Obiectul castigat il vei gasi in depozitul Item-Shop, deschis din inventar sau de la Administrator Depozit, parola fiind 000000, daca nu ai schimbat-o.

In cazul in care o sa castigati un jeton norocos, va trebui sa asteptati sa castigati 3. Dupa ce ati achizitionat 3 jetoane norocoase, le puteti schimba pentru un premiu. Exista jetoane de 1, 3, 5, 7 sau 10 puncte. Cu cat o sa aveti mai multe puncte de la jetoane, in total, cu atat veti primi un premiu mai bun.

Tombola o puteti deschide zilnic. ( 1 data pe zi ) Ea o sa existe pana in 30 ianuarie 2012.

_________________________________________________________________________________________

Mai exista inca o posibilitate pentru a castiga obiecte gratis, dar nu sunt sigur ca mai este valabila.

Prima data te loghezi cu contul tau pe site-ul...

Cod: Selectaţi tot
http://www.metin2.ro/

...cu ID-ul si parola de la contul tau. Apoi o sa ajungi inapoi pe prima pagina, logat cu contul tau. Dupa aceea o sa vezi un cadou rosu si mai in dreapta lui un buton : "Distribuie acum"
Dupa ce-l apesi trebuie sa alegi serverul pe care joci, cantitatea o lasi 1 ( caci nu ai voie mai multe ) si apoi dai click pe "Distribuie". Acel cadou o sa apara in depozitul Item-Shop. Il iei in inventar si apoi il poti deschide ( dand click dreapta pe el ) 1 data la jumatate de ora, de 10 ori in total. ( apoi dispare )
Daca ai noroc, din cadou o sa primesti lucruri rare si valoroase. Aceasta metoda nu stiu daca mai exista, caci am voie sa iau 1 singur cadou pe cont.

Si inca ceva IMPORTANT :!: : "Daca iti faci un cont dupa ce au inceput aceste promotii ( acum ), va trebui sa atingi nivelul 30 pentru a putea beneficia de ele, dar daca ai cont de mai demult, nu ai nicio problema."

Sper ca v-a fost de folos. Bafta ! ;)
Imagine

Daca viata iti da Boost, pastreaza-l pentru ca... Hei
\\\\\\\\\\\\\\\Boost gratis!
TheKingOfSpeed
VIP
VIP

NFSW ID: 01JAZZ01
NFSW Server: APEX
Reputation point: 209
Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.Un membru de încredere.

Înapoi la Jocuri multiplayer gratuite